Spring til hovedindhold

Bad Hersfeld

Bad Hersfeld – Lullusfest – Feuerwerk

18oktober 2026søndag · kl. 21:00

Abschlussfeuerwerk zum traditionellen Lullusfest von der Stadtkirchturmplattform in Bad Hersfeld.

Hvad du kan gøre

Lagt en story op? Tag @stopine.app — vi reposter de flotteste.

Mere info & billetter →
Tidspunkt
kl. 21:00
Begivenhedssted
Marktplatz (Stadtkirchturmplattform)

Ofte stillede spørgsmål om Bad Hersfeld – Lullusfest – Feuerwerk

Hvornår finder Bad Hersfeld – Lullusfest – Feuerwerk sted?

Bad Hersfeld – Lullusfest – Feuerwerk finder sted søndag, 18. oktober 2026 kl. 21:00.

Hvor finder Bad Hersfeld – Lullusfest – Feuerwerk sted?

Bad Hersfeld – Lullusfest – Feuerwerk finder sted i Marktplatz (Stadtkirchturmplattform), Bad Hersfeld.

Indsendt af communityet og redaktionelt tjekket · oplysninger uden garanti. Meld en fejl

Hjælp til — kender du detaljerne?

Standort teilen: +10 Credits

Ved du mere om dette fyrværkeri? Del din viden — communityet vil sætte pris på det.

Kommentarer

💬 Vær med — vælg et spørgsmål, eller skriv bare løs:

+5 Credits mit Konto · einmal pro Event

Indlæser kommentarer …

Flere kommende fyrværkerier