Spring til hovedindhold

Berlin

Oudejaarsavond Vuurwerk in Berlijn

31december 2026torsdag · kl. 00:00

Openbare vieringen en vuurwerk in de straten van Berlijn, waaronder bij de Brandenburger Tor, Alexanderplatz en Potsdamer Platz.

Hvad du kan gøre

Lagt en story op? Tag @stopine.app — vi reposter de flotteste.

Mere info & billetter →
Tidspunkt
kl. 00:00
Begivenhedssted
Brandenburger Tor / City Center

Ofte stillede spørgsmål om Oudejaarsavond Vuurwerk in Berlijn

Hvornår finder Oudejaarsavond Vuurwerk in Berlijn sted?

Oudejaarsavond Vuurwerk in Berlijn finder sted torsdag, 31. december 2026 kl. 00:00.

Hvor finder Oudejaarsavond Vuurwerk in Berlijn sted?

Oudejaarsavond Vuurwerk in Berlijn finder sted i Brandenburger Tor / City Center, Berlin.

Indsendt af communityet og redaktionelt tjekket · oplysninger uden garanti. Meld en fejl

Hjælp til — kender du detaljerne?

Standort teilen: +10 Credits

Ved du mere om dette fyrværkeri? Del din viden — communityet vil sætte pris på det.

Kommentarer

💬 Vær med — vælg et spørgsmål, eller skriv bare løs:

+5 Credits mit Konto · einmal pro Event

Indlæser kommentarer …

Flere kommende fyrværkerier